Aktualności
Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł dzień zakończenia Roku Szkolnego 2025/2026. Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem też niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, równocześnie rozwijając swoje pasje, talenty i działając na rzecz innych ludzi.
26 czerwca 2026 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej z okazji zakończenia roku szkolnego, którą poprowadził proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach ksiądz Daniel Sałasiński. Uczniowie dzięki p. Katarzynie Wawryniuk wzięli czynny udział w Ofierze Mszy Świętej czytając przepięknie czytanie - Antoni Gogacz, śpiewając psalm – Anna Gogacz, a modlitwę wiernych zaniosła Amelia Karwaniecka. Pomocą byli również ministranci: p. Karol Stasiak, Tymon i Błażej Jędrzejewski oraz Jakub Leszek. To dobry czas, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. W czasie głoszenia słowa Bożego ks. Daniel zwrócił się do uczniów, żeby w czasie wakacji nie zapominali o Bogu. Życzył wszystkim, aby wakacje były czasem pełnym wypoczynku, ale nie lenistwa, a także zaprosił uczniów, rodziców i nauczycieli na niedzielne Powitanie Wakacji.
Po błogosławieństwie i odśpiewaniu pieśni dziękczynnej, wszyscy opuścili świątynię łącznie z proboszczem, który przygotował każdemu uczniowi upominek na zakończenie roku szkolnego.
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Zaszczycił ją swoją obecnością Zastępca Wójta Gminy Terespol – Bogdan Daniluk. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor Szkoły Andrzej Haponiuk. Dyrektor serdecznie powitał zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Następnie głos zabrał p. Bogdan Daniluk, który podziękował Dyrektorowi za jego pracę oraz pogratulował uczniom osiągniętych sukcesów. W dalszej części uroczystości do uczniów zwrócił się również ks. Daniel Sałasiński. Po wystąpieniach odbyło się uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora Szkoły wyróżnień, stypendiów i nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i sporcie. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne. Uhonorowano także uczniów za aktywną pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz godne pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym, wręczając im pamiątkowe nagrody. Fundatorami nagród książkowych byli Radny Powiatu Bialskiego, p. Radosław Sebastianiuk oraz Rada Rodziców.
Następnie p. Bogdan Daniluk wręczył nagrodę ufundowaną przez Organ Prowadzący – Gminę Terespol – uczennicy klasy VII, Oliwii Siluk, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole – 5,46.
Klasa VIII pożegnała nauczycieli i pracowników szkoły, składając im serdeczne podziękowania oraz wręczając kwiaty. Ósmoklasistów zaś pożegnała klasa VII, życząc im powodzenia na dalszym etapie edukacji i wręczając pamiątkowe upominki.
Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
W ramach wyrazów wdzięczności za okazaną pomoc i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły p. Dyrektor Andrzej Haponiuk wręczył podziękowania następującym osobom:
• Katarzyna Chochowska
• Tamara i Igor Demczuk
• Anna Kopcewicz
• Patrycja i Piotr Kozak
• Paulina i Paweł Krzyżanowscy
• Anna i Mariusz Ochrymuk
• Magdalena i Tomasz Powierza
• ks. Daniel Sałasiński
• Maria i Radosław Sebastianiuk
• Katarzyna Siluk
• Dorota i Krzysztof Wakulewicz
• Ilona i Krzysztof Wasyluk
Uczniowie wyróżniający się z poszczególnych klas:
Kl. III – ocena opisowa
Tymon Jędrzejewski
Kl. IV
Kinga Powierza - 5.18
Jakub Leszek - 5.09
Kl. V
Magdalena Parafiniuk– 5.08
Lena Stasiak – 5.08
Kl. VI
Aleksandra Wakulewicz – 5.08
Dawid Marciniuk – 5.00
Alicja Powierza – 4.83
Wojciech Sawczuk – 4.83
Kl. VII
Oliwia Siluk – 5.46
Nikodem Ochrymuk – 4.92
Kl. VIII
Antoni Gogacz – 5.00
Za wysokie wyniki sportowe wyróżniono:
1. Igor Ślązak
2. Oskar Ślązak
3. Anna Gogacz
4. Oliwia Siluk
5. Nikodem Ochrymuk
6. Antoni Gogacz
Za aktywność czytelniczą wyróżniono:
1. Faustyna Gogacz
2. Anna Gogacz
3. Błażej Jędrzejewski
Laureaci ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego:
1. Wiktoria Harasimiuk
2. Aleksandra Wakulewicz
3. Oliwia Siluk
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok szkolny i życzymy
słonecznych, bezpiecznych oraz pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!

- Szczegóły
- Odsłon: 6
24 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2025/2026. Podczas spotkania p. Dyrektor Andrzej Haponiuk omówił najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego oraz przedstawił informacje dotyczące wyników nauczania, frekwencji i czytelnictwa w naszej szkole. Podczas apelu wręczono również dyplomy uczestnikom konkursu „Mój Region”. Podsumowano również szkolny konkurs ortograficzny. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli:
- kl. I – Kacper Leszek,
- kl. II – Filip Rola,
- kl. III – Tymon Jędrzejewski,
- kl. IV – Jakub Leszek,
- kl. V – Magdalena Parafiniuk,
- kl. VI – Dawid Marciniuk,
- kl. VII – Oliwia Siluk,
- kl. VIII – Antoni Gogacz.
Apel był także wprowadzeniem do uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się 26 czerwca.

- Szczegóły
- Odsłon: 25
24.06.2026 r. pierwszoklasiści również wybrali się w teren. Wesoło i przyjemnie spędzali wspólnie czas na świeżym powietrzu. Podczas swojej wyprawy odwiedzili miejsca, w których mieli okazję być po raz pierwszy. Sami zobaczcie, jak się bawili.


- Szczegóły
- Odsłon: 25
23.06.2026 r. odbyło się ognisko klasy 3 zorganizowane przez wychowawcę i radę klasową rodziców. Uczniowie spędzili miło i przyjemnie czas na świeżym powietrzu. Piekli kiełbaski, pianki i inne przysmaki. Rodzice przygotowali również pyszne przekąski i napoje, a wychowawczyni wspaniałe ciasto z owocami. Dzieci bawiły się w chowanego, berka i podchody.
Pogoda dopisała. To był piękny, słoneczny dzień. Wszyscy wrócili do szkoły szczęśliwi, opaleni i bardzo zadowoleni.

- Szczegóły
- Odsłon: 28
16 czerwca uczniowie klas 0–4 uczestniczyli w ciekawych warsztatach garncarskich prowadzonych przez p. Krystiana Nowaka z pracowni w Podedwórzu. Podczas zajęć dzieci poznały historię garncarstwa – jednego z najstarszych rzemiosł świata – oraz mogły zobaczyć pokaz pracy na kole garncarskim.
Największą atrakcją była możliwość samodzielnej pracy z gliną. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli własne wyroby, rozwijając przy tym kreatywność, cierpliwość i zdolności manualne. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również ciekawą lekcją tradycji i dawnego rzemiosła.
Serdecznie dziękujemy prowadzącemu za interesujące zajęcia i niezapomniane doświadczenia.

- Szczegóły
- Odsłon: 72