Aktualności
24 czerwca odbył się apel podsumowujący rok szkolny 2025/2026. Podczas spotkania p. Dyrektor Andrzej Haponiuk omówił najważniejsze wydarzenia mijającego roku szkolnego oraz przedstawił informacje dotyczące wyników nauczania, frekwencji i czytelnictwa w naszej szkole. Podczas apelu wręczono również dyplomy uczestnikom konkursu „Mój Region”. Podsumowano również szkolny konkurs ortograficzny. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Tytuł „Mistrza Ortografii” zdobyli:
- kl. I – Kacper Leszek,
- kl. II – Filip Rola,
- kl. III – Tymon Jędrzejewski,
- kl. IV – Jakub Leszek,
- kl. V – Magdalena Parafiniuk,
- kl. VI – Dawid Marciniuk,
- kl. VII – Oliwia Siluk,
- kl. VIII – Antoni Gogacz.
Apel był także wprowadzeniem do uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się 26 czerwca.

- Szczegóły
- Odsłon: 1
24.06.2026 r. pierwszoklasiści również wybrali się w teren. Wesoło i przyjemnie spędzali wspólnie czas na świeżym powietrzu. Podczas swojej wyprawy odwiedzili miejsca, w których mieli okazję być po raz pierwszy. Sami zobaczcie, jak się bawili.


- Szczegóły
- Odsłon: 11
23.06.2026 r. odbyło się ognisko klasy 3 zorganizowane przez wychowawcę i radę klasową rodziców. Uczniowie spędzili miło i przyjemnie czas na świeżym powietrzu. Piekli kiełbaski, pianki i inne przysmaki. Rodzice przygotowali również pyszne przekąski i napoje, a wychowawczyni wspaniałe ciasto z owocami. Dzieci bawiły się w chowanego, berka i podchody.
Pogoda dopisała. To był piękny, słoneczny dzień. Wszyscy wrócili do szkoły szczęśliwi, opaleni i bardzo zadowoleni.

- Szczegóły
- Odsłon: 14
16 czerwca uczniowie klas 0–4 uczestniczyli w ciekawych warsztatach garncarskich prowadzonych przez p. Krystiana Nowaka z pracowni w Podedwórzu. Podczas zajęć dzieci poznały historię garncarstwa – jednego z najstarszych rzemiosł świata – oraz mogły zobaczyć pokaz pracy na kole garncarskim.
Największą atrakcją była możliwość samodzielnej pracy z gliną. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli własne wyroby, rozwijając przy tym kreatywność, cierpliwość i zdolności manualne. Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również ciekawą lekcją tradycji i dawnego rzemiosła.
Serdecznie dziękujemy prowadzącemu za interesujące zajęcia i niezapomniane doświadczenia.

- Szczegóły
- Odsłon: 65
10 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0–VIII z funkcjonariuszem Policji – aspirantem sztabowym Januszem Drygulskim.
Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Policjant przypomniał uczniom o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach oraz podczas zabaw na świeżym powietrzu.
Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusz przypomniał o zasadach poruszania się rowerem i hulajnogą oraz podkreślił, jak ważne jest używanie kasku ochronnego podczas jazdy. Omówiono również podstawowe przepisy ruchu drogowego oraz zachowania, które pomagają unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Spotkanie miało charakter profilaktyczny i edukacyjny. Zdobyta wiedza z pewnością pomoże naszym uczniom bezpiecznie i odpowiedzialnie spędzić nadchodzące wakacje.


- Szczegóły
- Odsłon: 107