Szkoła Podstawowa im. Juliana Ursyna Niemcewicza w Neplach

ul. Parkowa 22 21-550 Terespol tel./fax: 83 375 18 31 e-mail: spneple(@)gminaterespol.pl

Po 10 miesiącach wytężonej pracy nadszedł dzień zakończenia Roku Szkolnego 2025/2026. Był to czas bardzo pracowity, ale zarazem też niezwykle owocny – nasi uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, równocześnie rozwijając swoje pasje, talenty i działając na rzecz innych ludzi.

26 czerwca 2026 r. cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej  z okazji zakończenia roku szkolnego, którą poprowadził proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Neplach ksiądz Daniel Sałasiński.  Uczniowie dzięki p. Katarzynie Wawryniuk  wzięli czynny udział w Ofierze Mszy Świętej czytając przepięknie czytanie - Antoni Gogacz, śpiewając psalm – Anna Gogacz, a modlitwę wiernych zaniosła Amelia Karwaniecka. Pomocą byli również ministranci: p. Karol Stasiak, Tymon i Błażej Jędrzejewski oraz Jakub Leszek.  To dobry czas, aby podziękować Panu Bogu za każdy dzień, za opiekę nad nami, za to, co dane nam było w tym roku przeżyć. W czasie głoszenia słowa Bożego ks. Daniel zwrócił się do uczniów, żeby w czasie wakacji nie zapominali o Bogu. Życzył wszystkim, aby wakacje były czasem pełnym wypoczynku, ale nie lenistwa, a także zaprosił uczniów, rodziców i nauczycieli na niedzielne Powitanie Wakacji.

Po błogosławieństwie i odśpiewaniu pieśni dziękczynnej, wszyscy opuścili świątynię łącznie z proboszczem, który przygotował każdemu uczniowi upominek na zakończenie roku szkolnego.

Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Zaszczycił ją swoją obecnością Zastępca Wójta Gminy Terespol – Bogdan Daniluk. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Dyrektor Szkoły Andrzej Haponiuk. Dyrektor serdecznie powitał zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Następnie głos zabrał p. Bogdan Daniluk, który podziękował Dyrektorowi za jego pracę oraz pogratulował uczniom osiągniętych sukcesów. W dalszej części uroczystości do uczniów zwrócił się również ks. Daniel Sałasiński. Po wystąpieniach odbyło się uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego. 

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora Szkoły wyróżnień, stypendiów i nagród książkowych uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce i sporcie. Rodzice wyróżnionych uczniów otrzymali Listy Gratulacyjne. Uhonorowano także uczniów za aktywną pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego oraz godne pełnienie funkcji w poczcie sztandarowym, wręczając im pamiątkowe nagrody. Fundatorami nagród książkowych byli Radny Powiatu Bialskiego, p. Radosław Sebastianiuk oraz Rada Rodziców.

Następnie p. Bogdan Daniluk wręczył nagrodę ufundowaną przez Organ Prowadzący – Gminę Terespol – uczennicy klasy VII, Oliwii Siluk, która uzyskała najwyższą średnią ocen w szkole – 5,46.

Klasa VIII pożegnała nauczycieli i pracowników szkoły, składając im serdeczne podziękowania oraz wręczając kwiaty. Ósmoklasistów zaś pożegnała klasa VII, życząc im powodzenia na dalszym etapie edukacji i wręczając pamiątkowe upominki.

Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia w nowych szkołach.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

W ramach wyrazów wdzięczności za okazaną pomoc i zaangażowanie w działania na rzecz szkoły p. Dyrektor Andrzej Haponiuk wręczył podziękowania następującym osobom:

• Katarzyna Chochowska

• Tamara i Igor Demczuk

• Anna Kopcewicz

• Patrycja i Piotr Kozak

• Paulina i Paweł Krzyżanowscy

• Anna i Mariusz Ochrymuk

• Magdalena i Tomasz Powierza

• ks. Daniel Sałasiński

• Maria i Radosław Sebastianiuk

• Katarzyna Siluk

• Dorota i Krzysztof Wakulewicz

• Ilona i Krzysztof Wasyluk

 

Uczniowie wyróżniający się z poszczególnych klas:

 

Kl. III – ocena opisowa

Tymon Jędrzejewski

 

Kl. IV 

Kinga Powierza - 5.18

Jakub Leszek - 5.09

 

Kl. V

Magdalena Parafiniuk– 5.08

Lena Stasiak – 5.08

 

Kl. VI

Aleksandra Wakulewicz – 5.08

Dawid Marciniuk – 5.00

 Alicja Powierza – 4.83

Wojciech Sawczuk  – 4.83

 

Kl. VII

Oliwia Siluk – 5.46

Nikodem Ochrymuk – 4.92

 

Kl. VIII

Antoni Gogacz  – 5.00

 

Za wysokie wyniki sportowe wyróżniono:

1.     Igor Ślązak

2.     Oskar Ślązak

3.     Anna Gogacz

4.     Oliwia Siluk

5.     Nikodem Ochrymuk

6.     Antoni Gogacz

 

Za aktywność czytelniczą wyróżniono:

1.     Faustyna Gogacz

2.     Anna Gogacz

3.     Błażej Jędrzejewski

 

Laureaci ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego:

1.     Wiktoria Harasimiuk

2.     Aleksandra Wakulewicz

3.     Oliwia Siluk

 

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony rok szkolny i życzymy

słonecznych, bezpiecznych oraz pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji!

       

Galeria zdjęć

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.